REPLIIK: Soovisin oma lapse ilmale tuua just Kuressaares
Video!

Beebi. Foto on illustratiivne.

FOTO: unsplash.com/Igancio Campo

Freya Aurora sündis 22. veebruaril 2018. Meie tee viis Kuressaare haigla sünnitusosakonda tegelikult üheksa kuud varem – esimese ultraheliga ja ämmaemanda külastamisega. Sellest hetkest peale leian, et otsus Kuressaares sünnitada on ainuõige valik.

Kogu meeskond on väga professionaalne ja toetav, väga lihtne on suhelda, saab palju nalja ja alati on turvaline tunne.

Sel tähtsal päeval, kui lõpuks haigla poole läksime, oli kogu sünnitusosakond tühi, kõik pered olid koju läinud. Saime valida, millist peretuba me soovime. Meiega – minuga ja mu abikaasaga – olidki terve öö haiglas ainult lastetoa õde ja ämmaemand, kuni Freya Aurora meiega liitus.

Kogu protsess oli hästi loomulik ja sõbralik. Keegi meid ei torkinud ega seganud. Kõik protseduurid olid arutatavad. Tahtsime ja saimegi ise toimetada – meil lihtsalt lasti olla, mis oli hästi tore. Nii ka järgmistel päevadel haiglas, kui ootasime, et koju minna.

Samasugust kogemust loodame uuesti juba septembris – oktoobri alguses.

Selleks, et meie kogemus ja kõigi teiste Saaremaal sündinud laste kogemus oleks sama loomulik ja turvaline, kutsun teid kõiki annetama Kuressaare haigla sünnitusosakonna uue imikute elustamislaua soetamiseks.

Heidi Ait, väikese Freya Aurora ema

Allikas: Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi kampaania raames valminud videoklipp

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond kogub ka oma kodulehel tagasisidet Kuressaare haigla kohta, et anda see edasi haigla juhatusele – nii saab teada inimeste soovidest ning on võimalik sünnitusosakonda Saaremaal veel paremaks teha. Külasta linki SIIT.

Tagasi üles