MAAILM: Austraalias tapetakse massiliselt kasse

KAHJUR TABATUD: Pea juba viis aastat käib Austraalias äge võitlus metsikute kassidega. Kohalike võimude väitel on kassid rohelisel mandril võõrliik, kelle tegevuse tagajärjel on hävinud juba paarkümmend kohalikku loomaliiki.

FOTO: youtube.com

Austraalias plaanitakse eelolevaks aastaks tappa vähemalt kaks miljonit kassi. Kohaliku ajakirjanduse andmetel on suur osa elanikkonnast säärase sadismi vastu.

Tellijale

Ühtede jaoks on kassid armsad koduloomad, teistele aga vaenlased ja kahjurid, kes ohustavad looduslikku tasakaalu. Viimatimainitud alustasidki tõelist “genotsiidi” – 2020. aastaks kavandavad Austraalia võimud tappa vähemalt kaks miljonit kassi. Mis siis sundis poliitikuid ja ökolooge ette võtma säärast radikaalset sammu?

Hiljutised uudised, et austraallased võitlevad julmalt ja halastamatult kassidega, šokeerisid kogu maailma üldsust. Vaatamata loomakaitsjate kriitikale sõnastas Austraalia valitsus aga kindlalt eesmärgi – aastaks 2020 peab olema hävitatud kaks miljonit metsikut kassi. Asjatundjate hinnangul olevat see märkimisväärne osa kogu kontinendi kassipopulatsioonist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles