MAAILM: Austraalias tapetakse massiliselt kasse

Urmas Kiil
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Austraalias plaanitakse eelolevaks aastaks tappa vähemalt kaks miljonit kassi. Kohaliku ajakirjanduse andmetel on suur osa elanikkonnast säärase sadismi vastu.

Ühtede jaoks on kassid armsad koduloomad, teistele aga vaenlased ja kahjurid, kes ohustavad looduslikku tasakaalu. Viimatimainitud alustasidki tõelist “genotsiidi” – 2020. aastaks kavandavad Austraalia võimud tappa vähemalt kaks miljonit kassi. Mis siis sundis poliitikuid ja ökolooge ette võtma säärast radikaalset sammu?

Hiljutised uudised, et austraallased võitlevad julmalt ja halastamatult kassidega, šokeerisid kogu maailma üldsust. Vaatamata loomakaitsjate kriitikale sõnastas Austraalia valitsus aga kindlalt eesmärgi – aastaks 2020 peab olema hävitatud kaks miljonit metsikut kassi. Asjatundjate hinnangul olevat see märkimisväärne osa kogu kontinendi kassipopulatsioonist.

Tagasi üles