MAAILM: Rooma paavst muutis meieisapalve teksti

UUENDAJA: Järjekorras juba 266. Rooma paavst ja praegune Vatikani riigipea Franciscus läheb kindlasti ajalukku sellega, et tema eestvedamisel viidi meie- isapalvesse sisse muudatus. Pildil on ka paavsti läinud aasta kevadel trükivalgust näinud ingliskeelne raamat “Mõtisklusi meieisapalvest”.

FOTO: news.sky.com

Et kummutada ettekujutust jumalast kui pahasoovijast, muutis Rooma paavst Franciscus meieisapalve itaaliakeelset teksti, teatas katoliiklik veebiportaal Avvenire. Lääne-Euroopa ajakirjanduse andmetel kutsus aga uus tekst esile mitmete katoliku kiriku mõjuvõimsate vaimulike ja sotsiaalvõrgustike kasutajate pahameele.

Tellijale

Nüüd tuleb meieisapalves sõnade “ära saada meid kiusatusse” asemel paluda “ära jäta meid kiusatuse meelevalda”. Rooma paavsti arvates peaks see väike muudatus kummutama eksliku ettekujutuse, et jumal just nagu sihilikult tõukaks inimesi kiusatusse ehk pattu tegema.

Prantsuse ajaleht Le Figaro kirjutas, et meieisapalve endine sõnastus pani mitmeid usklike põlvkondi mõtlema, et jumal võib inimestele mingil moel kavalaid lõkse seada, saates neid kiusatusse. “Uus sõnastus ütleb, et jumal ei soovi inimest kiusatustega ahvatleda, kuna jumala soov on, et inimene oleks oma otsustes ja tegudes vaba,” tsiteerib Le Figaro Kagu-Prantsusmaal asuva Grenoble’i piiskoppi monseigneur Guy de Kerimeli.

Tagasi üles