MAAILM: Uued avastused viikingite igapäevaelust
Kosmeetika, narkootikumid ja laste ohverdamised

UHKED JA EDEVAD: Selgunud on, et vanad skandinaavlased pidasid ülimalt tähtsaks oma väljanägemist. Edevus olevat aga ohtlikem patt, sest sellest pidavat alguse saama kõik ülejäänud surmapatud. See illustreeriv pilt viikingimehest on võetud History telekanali jaoks valminud seriaalist "Viikingid", mis on eetris olnud juba viis hooaega ja kuues on tulekul.

FOTO: Theferkel.co.uk

Tundub, et viikingitest teame me juba kõike. Kuid ajaloolased leiavad ikka ja jälle midagi huvitavat, mis vanade skandinaavlaste elu-olu üht või teist aspekti uutmoodi valgustab, kirjutab Stockholmi mõjukas õhtuleht Aftonbladet.

Tellijale Tellijale

Ajalooraamatutes kujutatakse viikingeid enamasti kas barbarite ja metsikute röövlite või siis vaprate meresõitjate ja uute maade esmaavastajatena. Nüüd on aga selgunud uus vaatenurk: kuna uljad viikingid pöörasid väga palju tähelepanu oma väljanägemisele, kasutasid nad ohtralt kosmeetikat. Sellega seadsid nad sageli ohtu õrnema soo esindajate (isegi abielunaiste!) vooruslikkuse. Mis puutub aga viikingite laulmisesse, siis see olevat olnud suisa vastik, kirjutab Aftonbladet.

"Me teeme pidevalt uusi ja huvitavaid avastusi, mis täiendavad meie teadmisi viikingite olmest ja kultuurist," tsiteerib Rootsi ajaleht norra ajaloolast ja viikingite ajastu üht paremat asjatundjat Kim Hjardari. Oma viimases raamatus "Mere valitsejad – viikingid sõjas ja rahus" ("Havets herskere – vikingene i krig og fred") räägib ta mõnedest vähetuntud seikadest vanade skandinaavlaste elust.

Tagasi üles