JUHTKIRI: Kes juhib valda?

Saaremaa vallavanem Madis Kallas.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Pähkla kalakasvatusse viiva tee valla rahaga kordategemise plaan on ilmselgelt laiemalt läbimõtlemata. Vallavanem Madis Kallas ütleb oma kommentaaris, et edaspidigi jäävad sellised otsused pigem rangeteks eranditeks. Ehk siis läbi suudavad sarnaseid mõtteid suruda vaid väga tugeva survega lobistid. Nagu Pähkla tee puhul selgus, oli selleks vallavolikogu keskfraktsiooni juht Mihkel Undrest. Mees, kellel otseliin valitsusjuhiga.

Ka Mihkel Undrest ütleb, et tegelikult peaks selliste otsustuste jaoks olema selged reeglid. Praegu neid ei ole ja piltlikult öeldes sai raha see, kes kõige kõvemini karjus. Jääb soovida sama tugevat lobisti ka teistesse Saaremaa majandusvaldkondadesse.

Seda lugu tehes suhtles toimetus väga paljude inimestega, ka vallaametnikega. Kõlama jäi küsimus, kas vallavanem on Madis Kallas või Mihkel Undrest. Nimelt on viimase lobitöö tõttu vald ilma jäänud vähemalt ühest spetsialistist, kellega ta läbisaamine ei olnud kiita. Inimesi, keda Undrest lubanud vallandada, on veelgi. 

Ja lõpuks tekib küsimus, et kui ettevõtte käive on kasvanud enam kui poole miljoni euroni ja teed on kauplemiseks hädasti tarvis, kas siis ei leiaks ta vajaminevad mõniteist tuhat eurot oma kassast? 

Vallavalitsus aga võiks pakkuda selle raha näiteks hoopis Saaremaa muuseumile, kes oma masinapargi uuendamiseks pidi lausa annetusi koguma hakkama. Kahjuks lõppes seegi üritus ebaõnnestumisega, sest ooperipäevaliste antud raha läks ringiga ilmselt viinaninade kõhtu.

Tagasi üles