K, 30.11.2022

Kajakiga Ruhnu teel olnud lätlane leiti surnuna

Saarte Hääl
Kajakiga Ruhnu teel olnud lätlane leiti surnuna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lätlasest kajakisõidufanaatik Aigis Auders asus 16. augusti hommikul Lätist Kolka neemelt teele Ruhnu saarele, kuhu ta ei jõudnud.
Lätlasest kajakisõidufanaatik Aigis Auders asus 16. augusti hommikul Lätist Kolka neemelt teele Ruhnu saarele, kuhu ta ei jõudnud. Foto: Läti politsei Facebooki konto

Pühapäeva pärastlõunal leiti Liivi lahe idaosast tundmatu hukkunud inimene. Lähedased tuvastasid, et hukkunu on üle-eelmise nädala lõpul Kolka neemelt merele läinud 58-aastane Aigis Auders, kirjutas Pärnu Postimees.

Lätlasest kajakisõidufanaatik asus 16. augusti hommikul Lätist Kolka neemelt teele Ruhnu saarele, kuhu ta ei jõudnud.

Mehe oliivroheline kajak ja must süsinikaer leiti eelmisel kolmapäeval Pärnu lahe rannikult Tõstamaa ja Varbla vaheliselt alalt. Veesõidukist oli lähedaste sõnutsi puudu väike aer, veekindlas kotis CAT-i mobiiltelefon ja rohekasbeež nokamüts. Teised kaasavõetud esemed olid kajaki veekindlas kambris alles.

Merel kadunuks jäänud meest otsisid Läti ja Eesti päästekopterid merelt, lähedaste ja vabatahtlike abiga kammiti üheksa päeva jooksul läbi Ruhnu saar, Lõuna- ja Loode-Saaremaa rannik ning rannikuala Virtsust Iklani koos Kihnu ja Manilaiu saarega.

Märksõnad
Tagasi üles