MAAILM: Tõsine kriis Prantsusmaa ja Brasiilia suhetes

TÜLI TEKITAJA: Facebooki postitus, mis tekitas terava sõnasõja Prantsusmaa ja Brasiilia suhetes. Võrreldakse kahe riigi, Prantsusmaa ja Brasiilia esileedi väljanägemist. Kommentaaris on öeldud, et nüüd on arusaadav, miks president Emmanuel Macron president Jair Bolsonarot kadestab ja kiusab.

FOTO: Youtube.com/kuvatõmmis

Prantsusmaa ja Brasiilia vahel on puhkenud enneolematu diplomaatiline sõnasõda, mille areaal on üpriski avar, ulatudes vihmametsadest inimese esteetilise väljanägemiseni – Brasiilia president Jair Bolsonaro kaitseb südilt Amazonase vihmametsi, Prantsusmaa riigipea Emmanuel Macron ei luba aga inetusi öelda oma abikaasa kohta.

Tellijale

Tüli sai alguse Brasiilia presidendi Jair Bolsonaro poliitikule kohatust ja väga ebaeetilisest käitumisest. Nimelt lubas ta endale Facebookis mõnevõrra jõhkraid nalju Prantsusmaa esileedi Brigitte Macroni aadressil.

Vastulauses nimetas Prantsusmaa riigipea säärast ebaväärikat rünnakut kahetsusväärseks ning mõistis oma Brasiilia kolleegi “väga lugupidamatud ja inetud väljendused” teravalt hukka.

Tagasi üles