MAAILM: Kas Venemaal algab kaos, kui Putin lahkub?

TRADITSIOONI KÜÜSIS: Igal aastal avaldab Venemaa riigimeedia presidendi sünnipäeval fotosid ja videoid, milles näidatakse, kuidas riigipea veedab aega metsikus looduses. See ülesvõte Vladimir Putinist ja kaitseminister Sergei Šoigust on tehtud kuskil Siberimaa mägedes.

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Juba praegu huvitab paljusid venemaalasi, mis juhtub aastal 2024. Kas president Putin lahkub tõesti ametist ja jääb pensionile? Kui ei, siis kuidas kindlustab ta endale uue ametiaja? Kõige selle üle mõtiskleb ajakirjanik Jan Espen Kruse Norra rahvusringhäälingu NRK veebilehel ilmunud artiklis.

Tellijale

Üks ja tõenäoliselt ka kõige kindlam moodus ametiaja pikendamiseks on loomulikult õiguslik – tuleb muuta praegu kehtivat põhiseadust. Kuid on ka muid võimalusi ja Venemaa praegune liider on neist teadlik, kirjutab Kruse. Tema sõnul ei saa aga võimu rahumeelne üleandmine Venemaal olema just ülesanne kergete killast.

Poolteise aasta eest valiti president Vladimir Putin kuueks aastaks presidendiks tagasi. Mis juhtub aga, kui ta 2024. aastal poliitikast tõepoolest jäädavalt lahkub? Selle üle arutletakse praegu teravalt Venemaa sotsiaalmeedias ja ajakirjanduses. Prognoosid on kõige erinevamad.

Tagasi üles