Kus elavad maailma kõige abivalmimad inimesed?

HELDEMAST HELDEIMAD: Värske teaduslik uurimus näitab, et maailma kõige abivalmimad inimesed elavad Ameerika Ühendriikides. Pildil olevad ameeriklased registreerivad end vabatahtlikeks, et anda oma panus järjekordsel heategevusüritusel.

FOTO: Thebalancesmb.com

Tänapäeval on kombeks kokku panna väga veidraid pingeridu ja edetabeleid. Sel nädalal näiteks kirjutasid maailma ajalehed, et nüüd on riigid ritta pandud isegi säärase tunnusjoone alusel, kuivõrd helded ja abivalmid on nende elanikud.

Tellijale

Saksa päevaleht Die Welt kirjutas, et laiahaardeline teaduslik uurimistöö erinevate maade elanike valmidusest annetada osa oma maisest varast hätta sattunud inimeste abistamiseks viis üpriski ootamatute tulemusteni. Sealjuures polnud üllatuseks, millised riigid haarasid pingerea esikohad. Palju ootamatum oli pingerea lõpp, kus loetletud riigid, mille elanikud teiste inimeste abistamisest eriti ei hooli.

Kõnealuse uurimistöö viis läbi Suurbritannias registreeritud rahvusvahelise haardega heategevusfond Charities Aid Foundation (CAF). Kümne aasta vältel küsitlesid selle eksperdid 126 riigis ühtekokku 1,3 miljonit inimest, kirjutab Saksa ajalehes ilmunud artikli autor Frank Stocker.

Tagasi üles