Ruhnu pärimusmuusika jõudis heliplaadile

KOHAL: (Vasakult) Kairi Leivo, Sänni Noormets ja Karoliina Kreintaal jõudsid eile värske helikonserviga Ruhnu.

FOTO: Jüri Keskpaik

Täna esitleb kolm noort pärimusmuusikut Ruhnus heliplaati "Ruhnu saarel mitu otsa", mille materjal valmis kuue aasta jooksul suviste Ruhnu viiulilaagrite käigus.

Laagrites tegeldi ruhnurootsi viiulitraditsiooni ja laulude õppimisega, mis inspireeris laagri eestvedajaid sajanditaguseid lugusid lõpuks helikandjale salvestama. Projektis osalenud Karoliina Kreintaal ütles Saarte Häälele, et plaat salvestati tänavu veebruaris lugude sünnikeskkonnas Ruhnul, kus plaadile andsid oma hääled ka Ruhnu inimesed.

"Laulud on peamiselt ruhnurootsi keeles, samuti kõlab eesti keel – ühe laulu oleme ruhnurootsi keelest tõlkinud eesti keelde, lisaks kõlab 1965. aastal loodud eestikeelne laul, mis loodud kurikuulsate Kihnu-Ruhnu mängude jaoks," rääkis ta.

Lisaks vanadele lugudele kuuleb plaadil ka Ruhnust inspireeritud uudisloomingut. Näiteks kõlab helikandjal 2015. aastal loodud lugu "Kaks kirikut", mille autor on prantsuse-ungari verd viiuldaja Baltazar Montanaro.

Muusikud Sänni Noormets, Lee Taul ja Karoliina Kreintaal esitlevad plaati täna Ruhnu rahvamajas ning 11. detsembril Tallinna Lennusadamas.

Tagasi üles