N, 9.02.2023

MAAILM ⟩ Kuidas pandeemia maailma meditsiinisüsteemi laastab

Urmas Kiil
Kuidas pandeemia maailma meditsiinisüsteemi laastab
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
VÕIMALIKUD TAGAJÄRJED: Mitmete ekspertide arvates on maailma tervishoiusüsteem ohtlikku olukorda sattunud. Liigne tähelepanu koroonapandeemiale on teised valdkonnad unarusse jätnud.
VÕIMALIKUD TAGAJÄRJED: Mitmete ekspertide arvates on maailma tervishoiusüsteem ohtlikku olukorda sattunud. Liigne tähelepanu koroonapandeemiale on teised valdkonnad unarusse jätnud. Foto: businessinsider.com

Praegu on maailma tähelepanu suunatud vaid võitlusele uue koroonaviirusega ja seda tehakse meditsiinisüsteemi teiste harude arvelt. See on aga tekitanud meditsiinisüsteemis tõsise kriisi, mille tagajärjed annavad end tunda vaat et mitme järgneva aastakümne jooksul.

Tundub, et COVID-19 põhjustatud surmade arv on maailmas stabiliseerumas. Kuid uue koroonaviiruse põhjustatud tervishoiusüsteemi katastroof on alles algusjärgus. Nii vähemalt arvavad kaks eksperti, kellega vestles Rootsi päevalehe Dagens Nyheter ajakirjanik Amanda Dahl.

"Suur on tõenäosus, et pandeemia mõjude tõttu ühiskonnale sureb tulevikus palju enam inimesi kui haiguse enda tagajärjel," ütles Karolinska Instituudi nakkushaiguste professor Anna Mia Ekström. Tema arvates on COVID-19 põhjustatud surmade tipparv saavutatud.

Märksõnad
Tagasi üles