"Krimm – kas see on mingi vorstivõileib, mida võime käest kätte anda? Mina nii ei arva..," ütles ta 2014. aastal intervjuus raadiole Ehho Moskvõ. Tõsi, hiljem on ta ühel korral siiski möönnud, et Krimmi annekteerimine oli ebaseaduslik, ja teinud ettepaneku korraldada uus referendum.
Dialoogis Akuniniga väitis Navalnõi aga: "Igaüks soovib, et tema kodumaa saaks suuremaks, jõukamaks ja tugevamaks. See on ju normaalne. Seda soovin ka mina."
Vene politoloog Dmitri Oreškin on seisukohal, et Navalnõi mõtlebki nii, nagu enamik inimesi Venemaal. "Mida suurem territoorium, seda parem. See on Venemaal levinud arvamus. Navalnõi on ju poliitik. See tähendab aga, et tema arvamus peab alati kattuma rahva enamuse arvamusega."
Ehkki Navalnõi pole öelnud lahti oma kunagisest kaukaaslaste võrdlemisest kahjurputukatega, ei saa teda siiski pidada võõraviha õhutajaks. Anna-Lena Lauréni arvates pole tema praeguses poliitikas midagi, mis oleks üles ehitatud rassismile või homofoobiale.
Aleksei Navalnõi on üks vähestest Venemaa poliitikutest, kes on toetanud liikumist Black Lives Matter. Samuti arvab ta, et ka geidel peaks olema õigus oma suhted ametlikult registreerida, ja ta muudaks ära seaduse, mis keelab geipropaganda. "Sellist asja nagu geipropaganda pole tegelikult olemas," ütles ta 2016. aastal sõltumatule telekanalile PBK.
Tema poliitiline ideaal on Nelson Mandela. Veel on Navalnõi öelnud, et kõigi aegade parim poliitik oli Jeesus Kristus. Lisaks toetab Navalnõi Greta Thunbergi. Tema sõnul on see tütarlaps iseseisev aktivist, mitte aga meedia tekitatud nähtus, nagu arvavad paljud Venemaal.