N, 21.09.2023

50+ vaktsineerimise nimekirjad avanevad paari tunni jooksul

Saarte Hääl
Facebook
Comments
TÜ Kliinikumis toimunud vaktsineerimine.
TÜ Kliinikumis toimunud vaktsineerimine. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskus (TEHIK) palub 50-aastaste vanusegrupil vaktsineerimise aegade broneerimisel üleriigilises digiregistratuuris aega varuda. Vaktsineerimise broneerimise võimalus neile avaneb loodetavasti paari tunni jooksul.

Hetkel on broneerimine avatud kõigile 60-64-aastastele riskirühma kuuluvatele- ja vanematele kui 65-aastastele inimestele.

„Maikuu jooksul avame vaktsineerimise võimaluse järk-järgult kõigile soovijatele. Oluliselt kasvanud vaktsiinitarned võimaldavad alustada uuest nädalast vähemalt 50-aastaste kaitsesüstimist ning mai teises pooles avada võimaluse juba ka 16-49-aastastele,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Vaktsineerimine päästab elusid, vähendab haiglaravi koormust ning võimaldab järk-järgult piiranguid leevendada, ühiskonda avada ja tavapärasema elukorralduse juurde naasta. Seetõttu on väga oluline, et igaüks meist vaktsineerimise võimalust kasutaks.“

Kuidas broneerida vaktsineerimisaega:

  • Vaktsineerimine on avatud kõikidele 50-aastastele ja vanematele ning sel aastal 50-aastaseks saavatele inimestele.
  • Lisaks on vaktsineerimine avatud kõikidele vähemalt 16-aastastele riskirühma kuuluvatele inimestele.
  • Kontrolli, kas kuulud riskirühma patsiendiportaalist digilugu.ee
  • Vaktsineerimisaja saad digiregistratuuri kaudu, kuhu vaktsineerimisaegu lisatakse vastavalt riiki saabuvatele vaktsiinikogustele või helistades haigla või vaktsineeriva eratervishoiuasutuse registratuuri. NB! riskirühma kuuluvatel inimestel on võimalik vaktsineerimiseks aeg broneerida nii perearstikeskusesse kui ka mõnda teise tervishoiuasutusse. Täpsemaid võimalusi näete aadressil digilugu.ee
  • Digiregistratuuris aja broneerimist juhendavad ka vabatahtlikud telefonil 6003 033, kõnesid võetakse vastu iga päev kell 10-14.
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles