R, 19.08.2022

MAAILM ⟩ Kuidas ameeriklased taanlaste abil Euroopas nuhkisid

Urmas Kiil
Kuidas ameeriklased taanlaste abil Euroopas nuhkisid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
USALDA, AGA KONTROLLI: Edward Snowden (vasakul) avalikustas juba 2013. aastal, et NSA kuulab pealt Euroopa poliitikute telefone. Pildil on ka ameeriklaste sihtmärgid Angela Merkel ja Peer Steinbrück. Nüüdseks on selgunud, et ameeriklastele osutas selles suurt abi Taani kaitseväe luure.
USALDA, AGA KONTROLLI: Edward Snowden (vasakul) avalikustas juba 2013. aastal, et NSA kuulab pealt Euroopa poliitikute telefone. Pildil on ka ameeriklaste sihtmärgid Angela Merkel ja Peer Steinbrück. Nüüdseks on selgunud, et ameeriklastele osutas selles suurt abi Taani kaitseväe luure. Foto: Fotokollaaž Süddeutsche Zeitung

Fakt, et USA Riiklik Julgeolekuagentuur (NSA) jälgis hoolikalt mõnede Saksa poliitikute (näiteks Angela Merkeli ja Frank-Walter Steinmeieri) elektroonilist suhtlust, on teada juba aastaid. Nädala alguses ilmus aga suisa šokeeriv teade, et selles alatus ettevõtmises mängis suurt rolli ka Taani sõjaväeluure.

Mõjukas Saksa ajaleht Süddeutsche Zeitung (SZ) kirjutab, et ameeriklased rakendasid Põhja-Euroopa väikeriigi oma huvides tegevusse vaid ühel põhjusel – selle geograafiline lähedus Venemaale.

Pikemat ülevaadet järjekordsest Euroopa Liidus puhkenud skandaalist alustab SZ ühe aastatetaguse sündmuse ilmeka kirjeldusega. Kaks naervat meest istuvad Valges Majas mugavates tugitoolides. Need mehed on USA president Barack Obama ja sotsiaaldemokraatide kandidaat Saksamaa kantsleri ametikohale Peer Steinbrück.

Märksõnad
Tagasi üles