Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Economist: suremus pandeemia tagajärjel on tugevasti vähendatud

UURING: See kurb pilt on tehtud umbes poolteist aastat tagasi Põhja-Itaalias Lombardia maakonnas, kus toona asus koroonaviiruse üks suuremaid koldeid. Hiljutine uuring näitas aga, et Covid-19 tagajärjel surnud inimeste arv on tegelikult kordi suurem, kui seda on näidanud ametlik statistika. FOTO: theatlantic.com

Ajakirja The Economist analüütikaosakonna hinnangul peaks pandeemia tagajärjel surnud inimeste koguarv maailmas olema praegu vähemalt 17 miljonit, mitte aga 5 miljonit, nagu seda näitab ametlik statistika.

Tellijale Tellijale

Esimest korda pööras ajakiri tähelepanu vastuolule surnute kokkulugemisel juba päris pandeemia alguses 2020. aasta esimesel poolel. Tookord teatati, et märtsis on Põhja-Itaalias Bergamo provintsi mitmes piirkonnas, mis olid siis Euroopa peamisi koroonakoldeid, registreeritud 1140 Covid-19 surma.

See info ei haakunud aga kuidagi Itaalia statistikaameti veidi hiljem avaldatud andmetega, mille kohaselt oli suremus selles piirkonnas 2020. a märtsis 2019. aasta sama perioodiga võrreldes kasvanud ligi 2420 inimese võrra. Kusjuures suremus loomulike põhjuste tõttu oli jäänud enam-vähem samale tasemele. Seega jäi ligi 1300 inimese surma põhjus arusaamatuks.

Tagasi üles
Back