P, 7.08.2022

MAAILM ⟩ Kas Rootsil oli tõepoolest homost kuningas?

Urmas Kiil
Kas Rootsil oli tõepoolest homost kuningas?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
KOOS KUNINGAGA: Kaader peagi linastuvast teleseriaalist. Esiplaanil kuningas Gustaf V (vasakul), keda filmis kehastab rootsi näitleja Staffan Göthe, ja ta sõber Kurt Haijby, keda mängib islandi päritolu Rootsi näitleja Sverrir Gudnason.
KOOS KUNINGAGA: Kaader peagi linastuvast teleseriaalist. Esiplaanil kuningas Gustaf V (vasakul), keda filmis kehastab rootsi näitleja Staffan Göthe, ja ta sõber Kurt Haijby, keda mängib islandi päritolu Rootsi näitleja Sverrir Gudnason. Foto: Dr.dk

Kas teadsite, et Rootsi kuningal Gustaf V-l, praeguse kuninga vaarisal, oli salajane armuromaan mehega? Ja et kuninga väidetav armuke mõisteti mitmeks aastaks vangi väljapressimise eest? Peagi ekraanile jõudev teleseriaal jutustab Rootsi kuningakoja ajaloo ühest suurimast skandaalist, kirjutab ajakirjanik Kasper Madsbøll Christensen Taani rahvusringhäälingu Danmarks Radio (DR) veebilehel ilmunud artiklis.

Viimastel aastatel on olnud rohkesti filme ja seriaale kuninglikest isikutest ja nende lähedastest. Võtame näiteks inglaste vändatud seriaali "Kroon" (The Crown), mis räägib kuninganna Elizabeth II elust ja valitsemisajast. Või siis norralaste "Üle Atlandi" (Atlantic Crossing), mis pajatab Norra kuningakoja liikmete seiklustest Teise maailmasõja aastail.

Tänavusel Veneetsia filmifestivalil esilinastus aga film "Spencer", mis toob vaatajani ühe dramaatilisema episoodi traagiliselt hukkunud printsess Diana elust.

Märksõnad
Tagasi üles