N, 9.02.2023

MAAILM ⟩ Kui Venemaa soovis astuda NATO-sse

Urmas Kiil
Kui Venemaa soovis astuda NATO-sse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
AASTA ON 2000: Suvel külastas toonane Ameerika president Bill Clinton Venemaad, mille etteotsa oli mõni kuu varem saanud Vladimir Putin. Kui imelik see ka pole, aga väidetavalt olevat kaks riigipead tõsimeeli arutanud Venemaa liitumist NATO-ga.
AASTA ON 2000: Suvel külastas toonane Ameerika president Bill Clinton Venemaad, mille etteotsa oli mõni kuu varem saanud Vladimir Putin. Kui imelik see ka pole, aga väidetavalt olevat kaks riigipead tõsimeeli arutanud Venemaa liitumist NATO-ga. Foto: Pressherald.com

Vastasseisule vaatamata on Venemaa ja NATO ajalugu tihedalt seotud, kirjutab ajakirjanik Carlos Manuel Sánchez Hispaania päevalehes ABC. Ajakirjanik toob NATO ajaloost päevavalgele suisa uskumatuid seiku.

73 aastat on nad teineteist ähvardanud, kuid sõdinud pole nad otseselt kunagi. Nende ajalugu on tihedalt seotud, mistõttu on võimatu üht teiseta ette kujutada. Vähesed aga teavad, et nende kahe poole vahel on aeg-ajalt ka lembehetki olnud.

ABC kirjutab, et ajaloolastel tuleb veel kaua tuhnida riiklikes arhiivides, jõudmaks kogu selles peenes diplomaatias mingisugusele selgusele. Fakt on aga, et vähemalt neljal on korral on Venemaa avaldanud soovi Põhja-Atlandi alliansiga liituda.

Märksõnad
Tagasi üles