P, 2.10.2022

MAAILM ⟩ Ühtne Euroopa ilma ühtsuseta

Mida arvavad euroliidu riikide kodanikud Venemaa rollist Ukraina konfliktis?
Urmas Kiil
Ühtne Euroopa ilma ühtsuseta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
UKRAINA TOETUSEKS: Pilt on tehtud tänavu kevadel Londonis Trafalgari väljakul. Sarnased meeleavaldused toimusid toona kõikjal Euroopas.
UKRAINA TOETUSEKS: Pilt on tehtud tänavu kevadel Londonis Trafalgari väljakul. Sarnased meeleavaldused toimusid toona kõikjal Euroopas. Foto: FT.com

Euroopa Liidu maade kodanike arvamused Ukraina sõjast on palju huvitavamad kui EL-i juhtkonna ja liikmesmaade tippliidrite raudne hoiak. Sellest kirjutas Süddeutsche Zeitung (SZ), märkides, et suur osa eurooplastest ei toeta Venemaa täielikku isoleerimist.

Suhtumises Venemaasse pole eurooplased kaugeltki nii üksmeelsed kui liikmesmaade valitsused, märgib SZ, toonitades, et tulevikus võib see Ukraina jaoks kujuneda tõsiseks probleemiks.

Kui Venemaa alustas Ukraina vallutamist, oli tagajärjeks euroliidu enneolematu üksmeel, mida pole ajaloos varem kunagi täheldatud. Euroopa Liidu kõigis struktuurides oli Venemaa agressiooni hukkamõist praktiliselt ühehäälne. Tõsi, väiksemaid hõõrumisi ja erimeelsusi tekkis küsimuses, kuidas, mil viisil ja kui suurel määral tuleks agressiooni ohvriks langenud riiki toetada. Samas ei pannud aga ükski riik euroliidus kahtluse alla ukrainlaste abistamise vajalikkust.

Märksõnad
Tagasi üles