R, 3.02.2023

MAAILM ⟩ Pooled ameeriklased usuvad kodusõja peatsesse puhkemisse

Urmas Kiil
Pooled ameeriklased usuvad kodusõja peatsesse puhkemisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
VALMISTUVAD RÜNNAKUKS: Washingtonis Kapitooliumi ees 2021. aasta kolmekuningapäeval toimunud mäss näitas selgelt, kuidas poliitilised vaated võivad inimesi vägivallale provotseerida.
VALMISTUVAD RÜNNAKUKS: Washingtonis Kapitooliumi ees 2021. aasta kolmekuningapäeval toimunud mäss näitas selgelt, kuidas poliitilised vaated võivad inimesi vägivallale provotseerida. Foto: Science.org

Suremus tulirelvade läbi on USA-s kümne aasta jooksul (2010–2020) kasvanud pea 43 protsent samas suurenes koroonapandeemia ajal järsult relvade müük, kirjutab ajakirjanik Rodrigo Pérez Ortega Ameerika prestiižses teadusajakirjas Science.

Teadlaste hiljuti läbiviidud küsitlus näitas, et suur osa Ameerika Ühendriikide elanikest pelgab lähitulevikus rahutuste laine suurenemist ja leiab, et see õigustab ka poliitilist vägivalda.

Viimased aastad on USA sisepoliitiline olukord olnud üpris pingeline, kirjutab Science. Sealjuures on märkimisväärne, et järsult on suurenenud poliitilise vägivallaga seotud juhtumite arv. Parim näide selle kohta on 2021. aasta 6. jaanuari sündmused Washingtonis, kui ametist lahkuva president Donald Trumpi pooldajad ründasid Kapitooliumi.

Märksõnad
Tagasi üles