K, 30.11.2022

MAAILM ⟩ Söeahjud ja puuvargad: Euroopa valmistub Venemaa gaasita talveks

Urmas Kiil
Söeahjud ja puuvargad: Euroopa valmistub Venemaa gaasita talveks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
UNUSTATUD VANA: Mida lähemale jõuab talv, seda enam kasvab kogu Euroopas nõudlus küttepuude ning söe- ja puuahjude järele. Paljudes suurlinnades on säärane kütmisviis juba ammu unustatud, kuna see polevat kuigivõrd keskkonnasõbralik.
UNUSTATUD VANA: Mida lähemale jõuab talv, seda enam kasvab kogu Euroopas nõudlus küttepuude ning söe- ja puuahjude järele. Paljudes suurlinnades on säärane kütmisviis juba ammu unustatud, kuna see polevat kuigivõrd keskkonnasõbralik. Foto: newscientist.com

Säärase pessimistliku pealkirjaga reportaaž Euroopas valitsevast õhkkonnast ilmus nädal tagasi Ameerika ühes prestiižsemas ajalehes The Washington Post (WP).

WP ajakirjanikud tegid Euroopa riikides ringreisi ja väidavad, et järsult on kasvanud nõudlus küttepuude ja ahjude järele, samas ei olevat valitsuste abinõud elanikkonna toetamiseks kaugeltki piisavad.

Ajalehes anti sõna Baierimaal Münchenis elavale Jörg Mertensile. Mees oli eeldanud, et lääneriikide ja Venemaa uus vastasseis toob paratamatult kaasa elektrihinna tõusu, kuid augustikuu arve šokeeris teda siiski – summa oli kasvanud ligi 70% võrra.

Märksõnad
Tagasi üles