K, 8.02.2023

MAAILM ⟩ Newsweek: pole olemas mingit nn autokraatide telge

Urmas Kiil
Newsweek: pole olemas mingit nn autokraatide telge
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
AUTOKRAATIA TELG? Hiina liider Xi Jinping on praegu maailmaareenil Vladimir Putini üks tähtsamaid toetajaid. Seepärast on sageli väidetud, et need riigipead moodustavad kaasaja maailmas nn autokraatia telje.
AUTOKRAATIA TELG? Hiina liider Xi Jinping on praegu maailmaareenil Vladimir Putini üks tähtsamaid toetajaid. Seepärast on sageli väidetud, et need riigipead moodustavad kaasaja maailmas nn autokraatia telje. Foto: Thetimes.co.uk

USA poliitikud näevad maailma liiga mustvalgelt, seetõttu ei saa nad sageli aru maailmas toimuvast ja lõhestavad maailma mõttetult, kirjutab ajakirja Newsweek poliitikavaatleja ja mõttekoja Defence Priorities kaastöötaja Daniel DePetris. Tema sõnul on tegelikkus siiski palju keerulisem ja kaugeltki mitte üheselt mõistetav.

Esmapilgul võib tunduda, et Venemaa president Vladimir Putin on maailma areenil paaria: pole tal ju sõpru ega partnereid. Venemaa ja Ukraina konflikt rikkus Moskva suhted lääneriikidega täielikult. Isegi Prantsusmaa president Emmanuel Macron, kes veel suvel kutsus oma kolleege üles Venemaad mitte alandama, on nüüd asunud kindlalt Ukraina poolele.

Kõigest hoolimata ei ole Venemaa aga isoleeritud, arvab artikli autor. Ehkki paljud lääneriikide leeri mittekuuluvad riigid sooviksid sõja kohest lõpetamist, on mõned neist siiski asunud Venemaad toetama.

Märksõnad
Tagasi üles