K, 1.02.2023

MAAILM ⟩ Johnson: euroliidu suhtumine oli sõja alguses kohutav

Urmas Kiil
Johnson: euroliidu suhtumine oli sõja alguses kohutav
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
SKANDAALNE: Endine Briti peaminister Boris Johnson on tuntud oma skandaalsete väljaütlemiste poolest. Seekord süüdistas ta euroliidu suuremaid riike Vene ohu alahindamises enne Ukraina sõja puhkemist.
SKANDAALNE: Endine Briti peaminister Boris Johnson on tuntud oma skandaalsete väljaütlemiste poolest. Seekord süüdistas ta euroliidu suuremaid riike Vene ohu alahindamises enne Ukraina sõja puhkemist. Foto: cnn.com

Briti endine peaminister Boris Johnson rääkis intervjuus CNN-ile, millised meeleolud valitsesid Euroopas vahetult enne Venemaa kallaletungi Ukrainale. Võib arvata, et ilmselt ei olnud tema endised kolleegid Johnsoni avameelsusest just vaimustuses.

Johnsoni sõnul eitas Prantsusmaa kuni viimse hetkeni Venemaa agressiooni võimalikkust. Samas süüdistas ta aga Saksamaad veelgi jubedamates pattudes: vahetult enne sõja algust lootsid sealsed tipp-poliitikud, et Ukraina annab kiiresti alla ja sõjaline konflikt lõpeb kähku.

Intervjuu läks eetrisse selle nädala alguses CNN-i kanalil. Johnsoni sõnul olid meeleolud Euroopa poliitilistes ringkondades Ukraina suhtes enne konflikti puhkemist väga erinevad. Peatähelepanu pööras ta euroliidu kolmele tähtsamale riigile – Saksamaale, Prantsusmaale ja Itaaliale.

Märksõnad
Tagasi üles