L, 25.03.2023

MAAILM ⟩ Prantsusmaa esileedile heidetakse ette veidraid ja kummalisi ideid

Urmas Kiil
Prantsusmaa esileedile heidetakse ette veidraid ja kummalisi ideid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
SKANDAALNE IDEE: Prantsusmaa endine kultuuriminister Roselyne Bachelot kirjeldab oma raamatus, kuidas riigi esileedi Brigitte Macron (vasakul) tutvustas talle Notre-Dame’i katedraali haritorni taastamise skandaalset projekti. Lühike meenutus raamatus tekitas aga pisikese skandaali.
SKANDAALNE IDEE: Prantsusmaa endine kultuuriminister Roselyne Bachelot kirjeldab oma raamatus, kuidas riigi esileedi Brigitte Macron (vasakul) tutvustas talle Notre-Dame’i katedraali haritorni taastamise skandaalset projekti. Lühike meenutus raamatus tekitas aga pisikese skandaali. Foto: Lelibrepenseur.org, Twitter

Prantsuse naiste kuukiri Marie France kirjutab, et riigi esileedi Brigitte Macron soovib, et Pariisi Notre-Dame’i katedraali haritorn taastataks kujul, mis meenutab fallost. Madam Macroni esindajad on aga teatanud, et ta ei ole selle skandaalse ja šokeeriva projektiga seotud.

Kogu lugu sai alguse Prantsusmaa endise kultuuriministri Roselyne Bachelot’ äsja ilmunud raamatust “682 päeva, silmakirjatsejate ball” (“682 jours, le bal des hypocrites”).

Selles on väike lõik, kus autor annab lugejale mõista, kuivõrd veidra ja isegi ebaviisakana tundus talle Pariisi Jumalaema kiriku taastamise projekt, mida olevat talle tutvustanud 45-aastase presidendi Emmanuel Macroni 70-aastane abikaasa Brigitte. Bachelot’ sõnul meenutavat kiriku haritorn esileedile meeldinud projektis mehe suguorganit.

Märksõnad
Tagasi üles