Linnajuhid on oodatud ka 23. augustil veebiseminarile, kus saab täpsema ülevaate ootustest ja juhistest, kuidas ideekonkursil edukalt osaleda.
Väljakutseid kogutakse 30. septembrini. Seejärel grupeeritakse need ja kaasatakse targa linna ja tehnoloogiate eksperdid ning arendajad, et kõige kriitilisemate ideedega jätkata. Pilootprojektide koordineerimist juhib FinEst Targa Linna Tippkeskus ning projektide läbiviimiseks on kokku ligi 8 miljoni eurone eelarve.
Kogu info 2023. aasta targa linna ideekonkursi kohta leiab tippkeskuse kodulehelt.
Külle Tärnov FinEst Targa Linna Tippkeskusest selgitas: „Planeeritud haljastus, hoonete energiatõhusus ja uudsed viisid liiklemiseks linnatänavatel suurendavad positiivset mõju ja kulude kokkuhoidu linnale ja selle elanikele. Ideekonkursiga loome silla teaduse ja linnade vahele: linnadelt tuleb kaasaegne ja keeruline väljakutse, teadlastelt moodsal tehnoloogial ja andmetel põhinevad lahendused.“
Eelmise vooru ideedest alguse saanud pilootprojektid lõpetasid oma katsed linnadega juunikuus ning nendest arendatud targa linna teenuseid on linnadel juba võimalik kasutada.
Näiteks viidi Narva elanike seas läbi uuring selgitamaks välja, millised kohad linnaruumis on nende arvates meeldivad ja turvalised kui ka vastupidi, stressirohked ja ebaatraktiivsed. Selleks kasutati Heaolu diagnostika meetodit mis ühendab endas füsioloogilisi ja psühholoogilisi näitajaid. Linnaelanike heaolu diagnostika andis lisatõuke Narva linnale, et parandada oma elurajoone ja leida uusi võimalusi kodanike ja investeeringute hoidmiseks ja meelitamiseks.
Ka tänavusele konkursile oodatakse just selliseid väljakutseid, mida lahendada kaasaegse tehnoloogia ja andmetega. Näiteks kuidas suurendada prügisorteerimist, kuigi selleks on mitmeid tegevusi juba ellu viidud.