ULGUSAARLANE Tambet Tampuu – 20 aastat riigilipu värvides ametirüüd kandnud saarlane

Copy
TAMBET TAMPUU oli riigikohtunik 20 aastat ja mõned kuud veel peale. “Võiks öelda, et aeg on läinud linnutiivul. Alguses ei saanud vedama, pärast ei saanud pidama ja siis oligi see aeg käes.”
TAMBET TAMPUU oli riigikohtunik 20 aastat ja mõned kuud veel peale. “Võiks öelda, et aeg on läinud linnutiivul. Alguses ei saanud vedama, pärast ei saanud pidama ja siis oligi see aeg käes.” Foto: Silver Gutmann / Riigikohus

Lapsepõlves koos sõpradega kadakasel Roomassaare karjamaal onne ehitanud ja sõjamänge mänginud Tambet Tampuu siirdus eelmise aasta oktoobris riigikohtu kohtuniku ametist väljateenitud aastate pensionile, valiti novembris Eesti kohtunike ühingu juhatuse liikmeks ning sai tänavu veebruaris pikaajalise kohtunikutöö ja märkimisväärse panuse eest õigusharidusse Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi.

Oled 61, kuidas riigikohtunik varem pensionile saab kui teised?

Mitte ainult riigikohtunik. Kui kohtureform 1993. aastal toimus, siis nähtigi ette selline garantii, et 30 aastat kohtunikuametis olnud saavad pärast seda minna pensionile ja saavad kohtuniku väljateenitud aastate pensioni.

Tagasi üles