Täna on rahvusvaheline jalgrattapäev ja käivitub jalgrattanädal

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Copy
Jalgrattasõit
Jalgrattasõit Foto: www.freepik.com

Jalgrattanädalal 3.-9. juunil toimub üle Eestimaa eriilmelisi rattasõite ja sündmusi, millest mitmeid korraldavad ja eeskuju jagavad tuntud sportlased ja avaliku elu tegelased.

Nii näiteks korraldab Eesti üks tuntumaid jalgrattureid Tanel Kangert kolmapäeval, 5. juunil Pärnus maanteekolmapäevaku. Spordisõber ja füsioterapeut Lea Saapar korraldab aga hoopis 6. juuni õhtul algajate ühissõidu Rakverest Haljalasse värsket apelsinimahla jooma.

Selliseid vahvaid sõite, rattatrenne ja muid tasuta sündmusi toimub nädala jooksul kõikjal Eestimaal ning neile registreerumine on avatud: www.scult.app/jalgrattanadal ja trennirakenduses SCULT ÄPP.

Jalgrattasõidud ja treeningud on erineval tasemel ja mõeldud nii neile, kes alles plaanivad regulaarsemalt jalgrattasõiduga algust teha, kui ka neile, kes aktiivselt sõidavad. Rattasõite leiab nii lastele kui ka ainult naistele, nii rattateedel kui ka metsaradadel.

Eesti Jalgratturite Liidu peasekretär Urmas Karlsoni sõnul on Jalgrattanädala missiooniks tervisliku ja turvalise rattasõidu propageerimine. Seepärast kutsuvad korraldajad kõiki üles igapäevaselt liikuma jalgrattaga ning tegema seda turvaliselt, kandes kiivrit ja järgides liikluseeskirju.

Politsei- ja Piirivalveamet paneb samas kõigile autojuhtidele südamele jalgrattureid märkama ja neist turvaliselt kauguselt mööduma, jättes sõiduki ja ratturi vahele külgvahet vähemalt 1,5 meetrit.

Ühtlasi innustatakse kõiki jalgrattureid rattanädala jooksul oma sõpru, tuttavaid, pereliikmeid, töö- ja koolikaaslasi kutsuma jalgrattaga sõitma ja ühiseid sõitmisi sotsiaalmeedias jagama teemaviidetega #jalgrattanädal. Liikudes jalgrattaga oled teistele eeskujuks, et passiivsemad lähikondsed spordi ning liikumise juurde tuua.

Kõigi jalgrattanädalal osalejate vahel loositake välja universaalne linnajalgratas Hawaii Expressilt ning kõikide jalgrattanädala korraldajate vahel Eesti koondise jalgrattavorm Moomoolt.

Jalgrattanädala jooksul võib igaüks ka ise ürituse luua, sisestades selle info siia. Ürituseks võib olla jalgrattamatk või koolitus, hommikuveeremine või ühistreening õhtul, liiklusohutuse teemadele suunatud infopäev, liikluslinnaku päev lastele või mõni muu sündmus teie valikul.

Jalgrattanädalat veavad eest: Eesti Jalgratturite Liit, Hawaii Express, Moomoo, Politsei- ja Piirivalveamet ja trenniplatvorm SCULT.app.

Tagasi üles