/nginx/o/2020/05/25/13118774t1h6100.jpg)
Mai lõpul läheb Mullutu-Suurlahes taas haugipüük lahti ja Kallaku oja parkla täitub kalameeste autodest. See linnalähedane kalastuskoht on väga populaarne, kuid paraku on olukord piirkonna kudealadel alla käinud juba kümmekond aastat.
Maapind kerkib, taimestik kasvab ja ummistab, seega tuleb veekogudega aeg-ajalt tegeleda ja nende seisundit parendada.
Kohalikud mehed teavad, et kalade rändeteedel Mullutu-Suurlahe kude- ja turgutusaladel tuleb tööd läbi viia madaldunud Nasva jõe Mullutu lahe poolses voolusuudmes. Samuti tuleb süvendada ja puhastada Suurlahega ühenduses olev Kurgu kraav ja Mullutu-Vägara lahte ühendav Pühajõgi. See tagaks parema veevahetuse ja kaladele avatumad pääsud kudealadele ning rikastaks oluliselt nii kutse- kui ka harrastuskalurite püügivõimalusi.
Kui Eestis on viimastel aastatel palju räägitud koelmualade parendamisest, siis selles kohas on probleem tõesti olemas. Puhastada tuleb umbes kaks kilomeetrit kanaleid ja kalameeste sõnul oleks igati tervitatav, kui Saaremaa vald näitaks algatust ja kaasaks osapooli, et külalistel oleks ka tulevikus põhjust sellele hinnatud puhkealale tulla.