Saada vihje

Poisist meheks: ajateenistuse mõju vaimsele tervisele

MEIE SÕDURID: Jalaväekompanii Estcoy-22 lõpuharjutus Tallinnas 21.-23. jaanuaril enne suundumist operatsioonile Inherent Resolve Iraagis.
MEIE SÕDURID: Jalaväekompanii Estcoy-22 lõpuharjutus Tallinnas 21.-23. jaanuaril enne suundumist operatsioonile Inherent Resolve Iraagis. Foto: Kaitsevägi

"Olen tihti kuulnud oma tuttavatelt, kuidas kaitseväe füüsiline väljakutse ei ole isegi võrreldav selle vaimse koormusega, millega ajateenijad kokku puutuvad. Nii tekkis mul huvi uurida, mis selle taga täpselt peitub," kirjutab Saaremaa gümnaasiumi abiturient Karoli Harjus kooli veebiväljaandes Silmapiir.

Ajateenistus on miski, mis paratamatult mõjutab kas otseselt või kaudselt kõiki. Eestis on ajateenistus kohustuslik pea kõigile noormeestele. Neidudele antakse valik ajateenistusse minna ja see võimalus on ajaga muutumas üha populaarsemaks.

Teenistuse jooksul tehakse palju tööd nii füüsiliselt kui vaimselt. Nagu rahvakeeli öeldakse, "saavad poistest mehed". Stereotüüpselt on ühiskonnas rohkem märgatud naiste vaimne tervis ja mehed kipuvad sel teemal pigem kidakeelseks jääma.

Kommentaarid
Tagasi üles