R, 27.01.2023

ASJA LUGU: Mänguasjamaailma nostalgia

Lisatud nostalgiafotod!
Raul Vinni
, ajakirjanik
ASJA LUGU: Mänguasjamaailma nostalgia
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
UHKED MÄNGUD: Kristjan Kirss on alles hoidnud ka lauahoki ja laevade pommitamise mängu, millest ta ise poisipõlves rõõmu sai.
UHKED MÄNGUD: Kristjan Kirss on alles hoidnud ka lauahoki ja laevade pommitamise mängu, millest ta ise poisipõlves rõõmu sai. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

30 aastat tagasi olid lauahoki ja -jalgpall poiste jaoks seas ihaldatud mänguasjad, tüdrukud igatsesid endale Ida-Saksa rääkivat nukku või õmblusmasinat.

Lapsepõlve mänguasju just väga tihti alles ei hoita. Seda huvitavam, kui midagi pööningult või kapi tagant välja ilmub ja mälestuspildid jooksma paneb.

Antiigiärimees Kristjan Kirss on olnud kogumissoonega juba noores põlves ja ära visanud ei ole ta midagi. Nõnda on mehel kaupluse tagaruumis korralik virn tema oma veerandsajand ja rohkemgi vanu mänge. Müügiks need ei ole. Kirsi sõnul on kõik need ostetud kohalikust Laste Maailmast, mis asus Kauba ja Lasteaia tänava nurgal. Tema mäletamist mööda olid need mängud ikkagi vabamüügis, mitte leti all. Kuid kallid olid need tõesti.

Märksõnad
Tagasi üles