Tohutu purustusjõuga teraskoletis
Madala siluetiga tankihävitajad osutusid lahingutes eriti tõhusateks relvadeks. 7,5 cm kiirlaskekahuriga relvastatud teraskoletis purustas eelnevalt sissesõidetud positsioonilt tema sektorisse saabunud vastase tankid kerge vaevaga. Nii kuhjus pärast suurt läbimurret kuni 40 vastase tankivrakki, mis seisid elutuna üksteise otsas, kuni remontüksus neile ükskord uuesti hinge sisse puhus.
Kokku käis sakslastel Sõrve lahingutest läbi 14 rünnakkahurit, millest kolm jäid viimase evakueerimisega Säärele maha. Nende ühe komandöri hr Wolfgang Zelleriga oli mul au pidada kirjavahetust. Tema jutu järgi oli neil Sõrves veel üks Vene trofeetank T-34, mida nad kasutasid asendusmasinana.
Näiteks kui 1944. aasta oktoobris alustati StuGide kiirlaskekahurite väljavahetamist uute ja tõhusamate vastu, kasutas remondis olnud soomuki meeskond asendusena just seda sama Vene tanki.
Lisaks rääkis Zeller, et nad kohandasid ja ehitasid kõik oma rünnakkahurid ümber. Ettenähtud 54 mürsu asemel said nad oma soomukis hoida 140 mürsku. See andis neile eelise kauem ja pikemalt lahinguid pidada, mis tankihävitajatele lõppes tihtipeale võiduga.
Oluline osa on soomusüksusel koostöö jalaväega. Näiteks 1944. aasta Sõrve lahingutes, kui Punaarmee püüdis teostada kiilumist, olid soomuskolonni teravikus jalaväelastega mehitatud tankid. Tankidele olid paigutatud kuni 15-mehelised ründegrupid, millest igal oli üks raske- ja kolm kergekuulipildujat.
Tanki paremal küljel paiknesid kaks laskurit, snaiper, sapöör ja kaks püstolkuulipildujatega relvastatud automaaturit. Vasakul küljel oli raskekuulipildujameeskond ja ülejäänud võitlejad. Grupi komandör paiknes masina komandöri juures luugil, kus tal oli võimalik jälgida ees ja külgedel toimuvat.