Pealkirjale selgituseks. Laste aed... See "aed" seal kõlab kuidagi ahistavalt või siis pigem põllumajanduslikult, aga "kodu" – see kõlab nagu... kodu! Ja sobib selle uusehitise kohta palju paremini. Olgu siis kasvõi ainult Oma Kodu loo pealkirjas.

Tellijale Tellijale

Meenutame hakatuseks minevikku. 19. sajandi alguses oli krundi, millel kasvas Kuressaare vanim linnapark, omanikuks baltisaksa aadlipere Maack. Siit ka tänaseni rahvasuus tuntud nimi Maagi aed. Perepoeg Richard Maack (1825–1886) oli maadeuurija ja loodusteaduste õpetaja, kelle nimi on antud 18 taime- ja 4 loomaliigile. Lisaks avastas ta liblika, kes kannab ladinakeelset nimetust Papilio maackii, eestipäraselt Maacki pääsusaba. Temast on inspireeritud lasteaia logo. Samale teemale viitavad ka rühmade nimed: Pääsusabad, Koerliblikad, Paabusilmad, Sinitiivad.

Lasteaed on siin põlispuude vahel tegutsenud juba 1947. aasta 17. maist. Alustati vanas hoones ühe rühmaga, kandes nime Kingissepa linna I lasteaed. Lasteaia esimene juht oli Alide Pauline Aru, kelle Tallinnas elav 79-aastane tütar mõni päev tagasi spetsiaalselt Kuressaarde uut maja vaatama sõitis.