Suur lugu
5 min
Marika Roots ⟩ See maja oli täpselt see, mida ma vajasin! See oma kodu leidmise või ühe saja-aastase maja oma koduks saamise lugu kõlab ühtepidi nagu muinasjutt. Teisalt võib see olla hoopis reaalne tõestus sellele, et ka inimese kõige ootamatumad ideed ja soovid võivadki täide minna. Kui väga tahta. “Tasub tahta! Ja see kõik toimib!” ütleb Marika. Olles tutvunud nii maja kui ka selle perenaisega, võin kinnitada: Marika sobib sellesse majja ja Allikamäe on talle otsekui loodud. “Ma olen alati himustanud sellist vana maja. Hoida korras ja jätkata seda vana. Mul ei ole midagi selle vastu, kui mõni palk on puukoide poolt ära söödud.” Pole ka ime, maja on ehitatud täpselt sada aastat tagasi – 1920!
4 min
Sille ja Aarne Väli kodu töökoha lähedal Seda maja Kuressaares Pikal tänaval teavad kindlasti kõik need, kes kirjas doktor Sille Väli perearsti nimistus või käinud füsioterapeut Aarne Väli juures massaažiseanssidel. Vähesed teavad, et kui lätlaste koostatud toonast linnaplaani uskuda, seisis sama koha peal väike puumaja juba 1797. aastal. Igatahes on selles paigas elatud ja oldud pikki aegu, elatud, rõõmustatud ja kurvastatud. Aegu on olnud igasuguseid, kuid mulle paistab, et praegu elatakse selle katuse all küll väga õnnelikku elu.
Suur lugu
6 min
Saaremaa arendaja ehitas Peetrisse keskuse Saarlastel on põhjust uhke olla – meie arendaja, Tuule Gruppi kuuluv Compakt Kinnisvara on saanud valmis järjekordse suure objekti ja seekord päris pealinna külje all. Tegemist on kogukonnakeskusega, mille eesmärk on pakkuda mitmekülgseid teenuseid, kaupu ja vaba aja veetmise võimalusi. Üsnagi kummaline, et Rae vallas asuv ja üle 5000 elanikule koduks olev Peetri alevik pidi seni ilma taolise keskuseta läbi ajama. Aga nüüd on ta olemas ja saab täna ka pidulikult avatud.
Tagasi üles
Back