L, 2.12.2023

Millise kvaliteediga vett tarbid? ⟩ Enne veepuhastussüsteemi valimist on oluline mõista koduse või ettevõtte vee kvaliteeti

Saarte Hääl
Facebook
Comments
Foto: aquaphor.ee.

Ikka ja jälle kuuleme uudistest, et kuskil on vee kvaliteet kõikuv või vesi on suisa reostunud. Kõige lihtsam asi, mida ise oma tervise heaks teha saame, on ennetada probleemi ja kasutada filtreeritud vett. Sellega väldime suuremat osa saasteainetest, mis võivad sattuda joogivette või majapidamises tarbitavasse vette.

Kvaliteetsed Eestis toodetud filterkannud, filterpudelid ja vee filtreerimise süsteemid võid leida AQUAPHORi valikust.

Puhas vesi peaks olema kättesaadav, kus iganes me ka ei viibiks – linnas või suvekodus maal –, kuid igal pool ei ole joogivee kvaliteet veel jõudnud tarbijate soovitud tasemele. Mõnikord saab sellest aru ainuüksi maitsmisel, teinekord aga ei tuvasta maitsemeel kõike. Viimasel ajal on palju räägitud sellest, et põhjaveest võib leida mitmesuguseid kahjulikke kõrvalaineid. Isegi kui ühel päeval on vesi puhas, võib see hetkega muutuda.

Vesi võib olla liigselt rauarikas, sisaldada erinevaid saasteaineid, mangaani, vesiniksulfiidi, soolasid, raskmetalle, orgaanilisi ühendeid, radionukleiide, baktereid, kloori või klooriühendeid. Olenevalt kogusest võivad need põhjustada tõsiseid tervisehädasid. Vees võib leiduda ka ravimijääke ja hormoone, mida siiani ei ole tihtipeale proovitudki eemaldada, sest vastav tehnoloogia on kulukas.

Vee kohta kehtib paradoks: inimese organismile vastuvõetav ja isegi vajalik koostis on majapidamises soovimatu, mõjudes halvasti nii kodumasinatele kui ka riietele. Siinkohal tulevadki teemaks erinevad vee puhastamise võimalused. Sõltuvalt keemilisest koostisest kasutatakse universaalseid puhastamismeetodeid, mille kasutuselevõtt vähendab oluliselt koduses joogivees varitsevaid riske.

Enne veepuhastussüsteemi valimist on oluline mõista koduse või ettevõtte vee kvaliteeti.

Mõelge sellele, millist vett soovite puhastada. Kas vesi tuleb kraanist, kaevust või mujalt või on see vihmavesi? Veeanalüüs näitab, milliseid saasteaineid või mineraale tuleb eemaldada. Need võivad olla raskemetallid, soolad, bakterid või muud ained. Saadud teave aitab valida sobiva veepuhastussüsteemi, mis vastab konkreetsetele vajadustele.

Pöörake tähelepanu veepuhastuse tulemustele. Veepuhastusseadmed kasutavad erinevaid tehnoloogiaid. Näiteks pöördosmoosi süsteemid on väga tõhusad mineraalide ja saasteainete eemaldamisel ning pakuvad erakordset vee kvaliteeti.

Oluline on teada, milliseid saasteaineid konkreetne seade eemaldab. Pöördosmoosi süsteemid võivad eemaldada 90–99% mineraalidest ja saasteainetest.

Pöördosmoosi süsteemi valik

Hinnake veevoolu kiirust ja rõhku: veevoolu kiirus ja rõhk mõjutavad pöördosmoosi süsteemi tõhusust. Veenduge, et valite süsteemi, mis suudab tagada piisava veekoguse vastavalt teie vajadustele. Samuti on vaja üle vaadata, kas kodune veesurve on piisav süsteemi nõuetekohaseks toimimiseks.

Mõelge membraani kvaliteedile: membraan on pöördosmoosi süsteemi keskne osa, mis filtreerib vett ja eemaldab saasteained. Investeerige kvaliteetsesse RO-membraani, mis on vastupidav ja suudab tõhusalt töötada pikka aega. Membraani suurus ja tüüp tuleks valida vastavalt veekvaliteedile ja veevoolule.

Kaaluge lisafiltrite vajalikkust: mõnikord võib vajalik olla kasutada eelpuhastusfiltreid, mis eemaldavad suuremad osakesed ja saasteained enne, kui vesi jõuab pöördosmoosi membraanini. See võib pikendada membraani eluiga ja parandada süsteemi tõhusust.

Pöördosmoosi süsteemi tõhususe säilitamiseks on oluline seda regulaarselt hooldada. Süsteem tuleb korralikult läbi pesta ka enne esimest kasutuskorda, membraani puhastada ja filtreid vahetada regulaarselt lähtuvalt tootja juhistest.

Konsulteerige spetsialistiga: kui teil on küsimusi või kahtlusi, võiksite kaaluda spetsialisti, veepuhastuseksperdi või labori kaasamist, et saada vee kohta täpsemat teavet ja soovitusi.

Hind ja hooldus: võrrelge erinevate seadmete hindu ja kaaluge hoolduskulusid, näiteks filtrite vahetamist. Pöördosmoosi süsteemid võivad olla alguses veidi kallimad, kuid pikaajaliselt võivad nad aidata teil raha säästa, vähendades pudelivee ostmise vajadust.

Seadme paigaldus: veenduge, et teil on seadme paigaldamiseks piisavalt ruumi ja et see sobib teie koju või ärikeskkonda.

Uurige tarvikute ja garantii kohta: kontrollige, millised tarvikud tulevad koos seadmega, ja veenduge, et tootja pakub piisavat garantii- või hooldusteenust.

Valige usaldusväärne tootja ja müüja: soetage veepuhastusseade usaldusväärsest allikast, mis pakub tõhusaid, kvaliteetseid ja kauakestvaid tooteid ning head järelteenindust.

Aquaphori pöördosmoosi süsteem Morion lahendab probleemid majapidamises kasutatava veega ja välistab pudelivee vajaduse. Pöördosmoosi süsteem Morion eemaldab veest kõik lisandid, sealhulgas toksilised ained, bakterid ja viirused. Süsteem kõrvaldab kogu filtri elutsükli ajal ka katlakivi. Morioni abil võid olla kindel, et joogiks, toiduvalmistamiseks, imikutoiduks ja kodutehnikas kasutatav vesi on täiesti puhas.

Milline veepuhastussüsteem oleks sobilik kui peres on beebi?

Eriti õrn ja vastuvõtlik on beebi organism, mistõttu on väga oluline, et väikelapse joogivesi oleks puhas. Beebide jaoks tuleks vett kindlasti filtreerida. Sellega hoiame ära vähemalt suurema osa saasteainetest, mis tema joogivette võivad sattuda ja meie kõige kallimale halba teha. Näiteks võimsa Aquaphori RO-102S Morioniga jätkub alati piisavalt puhast, pehmet ja maitsvat vett nii joomiseks, kokkamiseks, beebitoitude valmistamiseks kui ka kodumasinate tarbeks.

Kui probleemiks on vee radioaktiivsus, siis koduse majapidamise tarbeks on raadiumi eraldavad veefiltrid täiesti olemas. Nimetatud probleem puudutab peamiselt Harjumaa, Lääne- ja Ida-Virumaa, Tallinnas Nõmme ja Pirita linnaosa elanikke, kelle kodune kraanivesi saadakse 60–70 meetri sügavuselt kambrium-vendi veekihist. Vaata kaarti

Aquaphori pöördosmoosi filtrid puhastavad vett pöördosmoos-tehnoloogia abil ning suudavad veest eemaldada lahustunud saasteained, ravimijäägid, bakterid jmt, pakkudes kaitset ka radioaktiivsuse vastu, ilma et muutuksid ise ohu allikaks. Tulemuseks on mineraalidega rikastatud kristallpuhas vesi. Lisaks on veepuhastussüsteem Aquaphor Morion meeldivalt kompaktne, mahtudes lihtsasti kraanikausi alla.

Oluline on, et see eemaldab veest täielikult ka karedust tekitavad soolad, mis omakorda tagab pikema eluea kodumasinatele nagu näiteks kohvimasinale, teekannule, triikrauale või aurutile. Niisamuti ei kata õhuniisuti enam mööblit valge kattega.

Vähenenud katlakivi tähendab, et kodumasinad kestavad kauem ja elektriarved on väiksemad.

Miks on kare vesi kahjulik?

Peamine mure, mis kaasneb kareda veega, on probleemid kodumasinatega. Kareda vee puhul tekib nii veekeetjas, kohvimasinas kui ka teistes suurtes kodumasinates katlakivi. Katlakivi moodustub eelkõige küttekeha ümber ning aja jooksul seadmete jõudlus väheneb, elektrikulu kasvab ning küttekeha võib koguni läbi põleda.

Foto: aquaphor.ee

Kare vesi mõjutab ka toidu ja jookide maitset, muutes toidu värvi ning vähendades maitsenüansse tees ja kohvis.

Pesemine kareda veega muudab naha kuivaks ja see vajab sagedast kreemitamist. Kare vesi vähendab pesuvahendite toimet, pesu pestes kulub pesuainet kuni kaks korda rohkem. Niisamuti muudab karedas vees pesu pesemine selle kollaseks.

Kare vesi võib mõjuda halvasti ka sinu organismile. Liigne vee karedus võib soodustada soolade kogunemist, mis võib kaasa tuua liigestega seotud probleeme.

Kodustes tingimustes viitab karedale veele vahu puudumine seebiga pesemisel ning katlakivi moodustumine veekeetjates ja boilerites. Kui vee karedus on probleemiks, siis kasutatakse kareda vee kahjulike mõjude vähendamiseks vee pehmendamist.

Foto: aquaphor.ee

AQUAPHORi veepehmendajad eemaldavad erakordselt tõhusalt katlakivi ja rauda, tarbides sealjuures vähem soola ja vett regenereerimiseks võrreldes kolonnsüsteemidega.

See pikendab elektriseadmete, nt boileri, pesumasina jt eluiga ning tagab nende sujuva töö.

Millal valida veefilterkann?

Kõige lihtsam lahendus on filterkann kööki või kontorisse, kus tarbitakse korraga 1–2 liitrit vett. Puhta vee saamiseks peab kindlasti kasutama kvaliteetset veefiltrit. Filtri teeb aga heaks filtritäidis ehk sorbent. Aquaphori veefiltrites kasutatakse kolmekümmet patenteeritud leiutist, nende hulgas on ka ioonivahetuskiud Aqualen, mis peab kinni mitte ainult orgaanilisi ühendeid, rauda ja raskmetalle, aga ka teisi kahjulikke lisaaineid, samas pehmendab vett ning hoiab ära katlakivi tekke. Puhastamist vajav vesi liigub läbi ülitiheda sorbendi, mis tänu oma tihedusele puhastab vee põhjalikult. Eestis toodetud veefiltrid eemaldavad veest 44 eri liiki saasteaineid, sealhulgas kloori, pliid, pestitsiide, naftaosakesi jms.

Läbimurre veefiltreerimises — J. Shmidt 500 on nagu veepuhastussüsteem kaasaskantaval kujul!

Foto: aquaphor.ee

Uue põlvkonna elektrooniline filterkann J. Shmidt 500, mille sarnast teist maailmas hetkel ei ole, ühendab innovaatilisel kombel valamualuste veepuhastussüsteemide võimsuse ning on mugavalt kaasaskantav kann. See äärmiselt võimas filterkann tagab vee puhtuse kuni 0,1 mikronini!

Lihtsamalt öeldes tähendab see seda, et J. Shmidt 500 filterkann eemaldab joogiveest bakterid, parasiidid, taimede õietolmu, samuti kloori suhtes resistentsed tsüstid.

Mis veel parem – J. Shmidti veefilterkann vähendab lubjasisaldust sinu vees niivõrd, et edaspidi tuleb sul kodumasinate puhul oluliselt vähem katlakivi pärast muretseda.

Foto: aquaphor.ee

J. Shmidt 500 on mugav võimalus ajutise majutuse, ärireisi või pika puhkuse korral. Elektrooniline süsteem filtreerib vett kiirusega kuni 1 liiter minutis ja töötab pikka aega ilma laadimiseta. Tänu kaasaegsele ja vastupidavale materjalile – Tritan™ kopolüester – on süsteem vastupidav löökidele ja kukkumistele.

Seadme laadimine käib täpselt nagu nutitelefoniga: lihtsalt ühenda ülemine paneel (kaasas oleva) kaabli abil USB-pessa. Nupu juures asuvad märgutuled tuletavad teile õigel ajal meelde, et ressurss on otsakorral.

Valige veepuhastusseade, mis sobib teie vajadustega, tagab teile puhta ja maitsva joogivee ning loob kodu või ettevõtte jaoks ohutu keskkonna.

Kvaliteeti investeerimine tasub end alati ära. AQUAPHORi tooteid hinnatakse kõrgelt just nende tõhususe, kõrgtehnoloogiliste lahenduste ja mõistliku hinna pärast.

Hoia enda ja lähikonna tervist, säästa keskkonda ja raha, kasutades targalt nutikaid ja tänapäevaseid lahendusi. Loe veel aquaphor.ee.

Puhas vesi – parem elu!

Kui tekkis küsimusi, helista +372 6002255

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles