Saada vihje

Inseneriks mere südamest – alusta Saaremaalt!

Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledž.
Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledž. Foto: TalTech

Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna väikseim ja eripäraseim üksus on Kuressaare kolledž. Siin kohtuvad moodne tehnoloogia, innovaatilised õppimisvõimalused ning Saaremaa ainulaadne looduskeskkond. Õppetöö toimub valdavalt Kuressaares, kus tegutseb mitmeid merevaldkonna ettevõtteid ja teadlasi. Kolledži juures asub ka meretehnoloogia kompetentsikeskus, mille 60-meetrine mudelkatsebassein on ainus omataoline Baltimaades.

Kuressaare kolledž pakub kolme põnevat ja tulevikku vaatavat õppekava: meretehnika ja laevaehituse rakenduskõrghariduse õpe, kestlike sinimajanduse tehnoloogiate bakalaureuseõpe ning meretehnika magistriõpe. Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõpe toimuvad sessioonõppes, mis tähendab, et intensiivsem õppetöö toimub kord kuus, jättes ülejäänud aja iseseisvaks õppimiseks. Magistriõpe toimub päevaõppes, mis on korraldatud võimalikult paindlikult.

Elektroonilisi sisseastumisavaldusi saab esitada infosüsteemis SAIS kuni 3. juulini kell 12.00.

Meretehnika ja laevaehituse rakenduskõrgharidusõpe

Eriala sobib kõigile, keda huvitavad meri ja tehnoloogia. "Õpingute jooksul saadakse teadmised, kuidas disainitakse ja ehitatakse erinevat tüüpi veesõidukeid, alates väikestest lõbusõidualustest kuni töölaevadeni välja," selgitab õppekava programmijuht Kalju Saar.

"Õpitakse tundma laevaehituses kasutatavaid kaasaegseid tehnoloogiaid ja materjale. Meil on ka suurepärased võimalused oma ideede praktiliseks katsetamiseks, näiteks mudelkatsebasseinis või materjalilaboris. Õpingute käigus saab spetsialiseeruda kas väikelaevade disainile ja ehitusele või mereelektroonikale, mis keskendub laevade elektri- ja navigatsioonisüsteemidele. Lõpetajal on insenertehniline haridus ning võimalus töötada nii Eestis kui ka rahvusvahelistes ettevõtetes. Lisaks on õpingute käigus võimalik läbida väikelaevajuhi väljaõpe ja omandada väikelaevajuhiload."

Õppekoha saamiseks peab kandidaadil olema keskmine hinne vähemalt 3,5 või matemaatikaeksami tulemus vähemalt 50 punkti ning vastuvõtuankeedi ja vestluse tulemus vähemalt 5 punkti.

Uuri, mida õppekava pakub.

Rahvusvaheline meretehnika magistriõpe

Õppetöö toimub inglise keeles ja on suunatud neile, kes soovivad põhjalikumalt süveneda mere- ja laevandussektorisse. Õppekava on rahvusvaheliselt ainulaadne ning keskendub nii uute laevade projekteerimisele ja ehitamisele kui ka juba kasutuses olevate aluste ümberehitustele ja täiustamisele.

"Kaheaastane magistriõpe annab tugeva vundamendi ujuvkonstruktsioonide disaini, ehituse ja materjalide valdkonnas," räägib programmijuht Liina Tabri. "Õppetöö ühendab teooria ja praktika: osa õppest toimub kaasaegsetes kõrgetasemelistes laborites."

Tudengitele on loodud võimalus õppida tipptasemel teadustaristus, kuhu kuulub ka 60-meetri pikkune mudelkatsebassein.
Tudengitele on loodud võimalus õppida tipptasemel teadustaristus, kuhu kuulub ka 60-meetri pikkune mudelkatsebassein. Foto: Mari-Liis Nellis

"Tudengitele on loodud väga head võimalused laevade mudelkatsete läbiviimiseks katsebasseinis. Lisaks saab teha arvutisimulatsioone ning hinnata materjale ja tootmistehnoloogiaid, arvestades merelise kliima ja lainekoormustega," lisab Tabri.

Õppekava lõpetaja on laeva või muu merekonstruktsiooni projekteerimise ja ehitamise ekspert ning võib töötada insenerina või tootmisjuhina laevatehases, projekteerijana inseneribüroos või miks mitte asuda ülikoolis teadustööd tegema. "Lõpetajad võivad kujuneda tulevikus ettevõtlikeks juhtideks, kes viivad ellu oma ideid ja lahendusi meretööstuse valdkonnas," märgib Liina Tabri. Programm on suunatud nii hiljuti bakalaureuseõppe lõpetanutele kui ka juba töötavatele spetsialistidele, kes soovivad oma teadmisi ja oskusi täiendada.

Meretehnika magistriõppe erialale kandideerimise eelduseks on bakalaureusekraad mõnel tehnilisel erialal ning õppekoha saamiseks tuleb esitada motivatsioonikiri ja läbida ingliskeelne vestlus.

Tutvu lähemalt õppekavaga.

Kestlike sinimajanduse tehnoloogiate bakalaureusekava

Õppekava on suunatud neile, kes hoolivad merekeskkonna seisundist ning soovivad panustada mereressursside targemasse ja tõhusamasse kasutamisse. Fookuses on kestlikkus, loodusvarade ja meretoorme väärindamine ning uuenduslikud tehnoloogilised lahendused.

Mereprotsesside mõistmiseks ei piisa vaid pinnapealsest teadmisest – oluline on tunda ka neid loodus- ja keskkonnanähtusi, mis neid kujundavad. "Me aitame tudengitel mõista seoseid looduse, inimtegevuse ja majanduse vahel," selgitab programmijuht Piret Lang. "Uurime, kuidas inimtegevus keskkonda mõjutab, ja õpetame nii katsetama kui ka rakendama uusi tehnoloogiaid."

"Räägime kliimamuutustest ja energia kasutusest, tutvustame roheettevõtluse põhimõtteid, digitaalse tootmise võimalusi ja innovaatilisi materjale. Õpe on tugevalt seotud praktiliste lahenduste ja tulevikku vaatava mõtteviisiga," lisab ta.

​Kestlike sinimajanduse tehnoloogiate õppes saab praktilisi tegevusi läbi viia biotoorme väärindamise laboris.
​Kestlike sinimajanduse tehnoloogiate õppes saab praktilisi tegevusi läbi viia biotoorme väärindamise laboris. Foto: Mari-Liis Nellis

Kolmeaastase õppekava läbimine annab ettevalmistuse, et töötada sinimajanduse valdkonna projektijuhina, kestlike tehnoloogiate koordinaatorina, konsultandina või spetsialistina. Kogemuste kasvades on võimalik liikuda edasi ka kesk- või tippjuhi positsioonile.

Jätkusuutliku sinimajandusega seotud töökohti leidub taastuvenergia, kalanduse, vesiviljeluse, meretranspordi ja -tehnoloogia, merekeskkonna kaitse ning rannikuturismiga seotud sektorites. Samuti kuuluvad valdkonda ametikohad, mis on seotud tootmise, tehnoloogia, toorainete hankimise, ressursside haldamise, tootedisaini ja -arenduse, müügi, turunduse ning hariduse või teadustööga – näiteks lektori või õpetajana. Samuti on võimalik jätkata magistriõppes ning panustada teadusarendusse ja -uuringutesse.

Õppekoha tagab laia matemaatika tulemus vähemalt 50 punkti ning eesti keel vähemalt 50 või eesti keel teise keelena 60 punkti.

Loe rohkem õppekavast.

Artikli foto
Foto: TalTech

Ära maga oma võimalust maha ja esita avaldus juba enne 3. juulit!

Loe rohkem sisseastumistingimustest ning olulistest kuupäevadest siit.

Kommentaarid
Tagasi üles