Kohe alguses tuleb lugejatele ära seletada, et sõna “lahe” on Maripuude suvekodu puhul kohane geograafiline tähis, peamise iseloomustava omadussõnana kehtib see aga mõlema puhul.
Õie tänaval tuleb meelde suur ehitusbuum, mis algas ENSV viimastel aegadel ja lõppes koos selle lõpuga. Suurtest plaanidest ja suurtest majadest sai pooleldi valmis üks, ühest on tänaseni järel vundament ja natuke müürihakatust, kolmandast ei sedagi.
Svetlana näitab koduaknast, kuhu oleks pidanud kerkima veel kaks sarnast maja, nagu praegu on Õie 10. “See maja oli juba katuse all. Arco Vara otsustas selle siiski lõpuni ehitada. Võtsid kätte ja hakkasidki ehitama. Tegid sellise ilusa maja.”
Enne Õie tänavale kolimist elas pere 30 aastat Smuulis neljandal korrusel. Aga siis jõudis kätte aeg, kus oleks pidanud hakkama elamises tõsisemat remonti tegema. “Meie toonane alumine naaber Avo Lumiste arvas ka, et inimesed jäävad ju lõpuks vanaks ja on vaja väiksemat korterit. Nemad hakkasid siis seda asja ajama, Arco Vara pakkumised olid ülal ja midagi nad broneerisid ning Avo ajas mulle ka kärbsed pähe. Eks ma siis mõtlesin, et võib-olla tõesti vaadata hoopis uus korter. Selle asemel, et neljandalt korruselt kogu kupatus alla vedada, tuua korralikud remondimehed peale ja siis pärast kõik uuesti üles tagasi tarida. Parem juba vedada kõik ühte kohta. Teise kohta.” Väga mõistlik lähenemine. “Võtsime paberi ja pliiatsi kätte, kuulasime remondi hinnapakkumisd ära ja selgus, et täpselt see summa, mida oli vaja sisse maksta uuele korterile, läinuks maksma remont meie vanas korteris. Siis me pääsesimegi ühe kolimisega.”