Aive Laanemetsa kaunis kodu Kuressaare linna serval

Iga mööbliese ja sisustusdetail peab lõpuks leidma oma koha. Aive ei ole suur mööbli ümbertõstja, värskust saab luua ka detailidega mängides.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Sünnipärasele linnatüdrukule Aive Laanemetsale sõidame külla linna serva. "Me ostsime selle maja aastal 2002. Sel ajal ei olnud eriti midagi müügis. Tahtsime maja ja see oli pea ainus, mis olemas oli. Ma ei teagi, millal see täpselt ehitatud on," räägib Aive.

Tellijale Tellijale

Ehituskvaliteet, nagu ilmselt kõigi tolle perioodi elamute puhul, jättis soovida. Mis seal imestada – tuli teha sellest, mida saada oli, ja nendega, kes parasjagu ehitasid. "Mõnikord jäi tunne, et kõigepealt osteti uks ja siis tehti selle järgi auk seina." Nüüd, kus on ilmselt saadaval vägagi erinevaid hooneid, ei taha Aive ometi midagi uut otsima hakata. "Ma olen selle maja enda jaoks armsaks elanud," ütleb ta. "Viimased kolm aastat, kui olen üksi elanud, olen ma siin nii palju korda teinud kui võimalik. Mul oleks kahju seda maha müüa, kuigi elu on teinud korrektuure ja minu lapsed on läinud pealinna elama ja ise olen mõelnud sama teha, aga täna on minu mõte jätkata elu Saaremaal."

Majas on palju avatud ruumi. Stiilne tool esiplaanil on ostetud Pärnust.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Tagasi üles