E, 4.07.2022
OMA KODU ⟩ Tupenurme Neo – juba viis sajandit ühe suguvõsa kodu
Ajaloouurijatele viidates võib väita, et Tupenurme Neo on olnud ehk juba viis sajandit ühe sugukonna koduks. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl
Tupenurme Neo – juba viis sajandit ühe suguvõsa kodu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Vähemasti väidab nii Ülo Rehepapp oma ülipõhjalikus Muhumaa külade ülevaates. Pole põhjust temaga siinkohal mitte nõustuda. Praegu toimetavad Neol Jan Soop ja Marju Rannala-Soop koos laste ning veel lugematu hulga koduloomade-lindudega.

Esimest korda käisin Neol augusti alguses, teine külastus jäi septembri keskele ja mõlema visiidi kokkuvõtteks võin kinnitada – siin on kena igal ajal. Suvel õitsevad suvisemad, sügisepoole hilisemad õitsejad. Lilleilu on Neol alati osatud hinnata. Juba Jani emal Endlal olnud hästi palju lilli. Minial on ametikooli teabegraafikale lisaks ette näidata Räpina aianduskooli lilleseadja haridus, nii oligi ämma alustatut päris lihtne hoida ja edasi arendada. Siinkohal näitab Marju otsekui tõestuseks üht just sel aastal rajatud peenart. "Eks ma paljus katsetan. Algul panen ühtemoodi, kui ei sobi, võtan üles ja teen ümber." Liival on tal oma lilleäri Neolill ja kuigi sellega just rikkaks ei saa, tööd on ja ära elab. "Tore on, kui saad teha seda, mis meeldib."

Hilda Johanna sai nime Marju vanaema järgi. “Mul oli kindel teadmine, et ma tahan oma lapsele Johanna nimeks panna,” kõlab põhjendus.
Hilda Johanna sai nime Marju vanaema järgi. “Mul oli kindel teadmine, et ma tahan oma lapsele Johanna nimeks panna,” kõlab põhjendus. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl
Märksõnad
Tagasi üles