E, 4.07.2022
OMA KODU ⟩ Kiti – tarkuse ja hoolega lihvitud Tagaranna pärl
Saaremaa Kauni Kodu 2021 konkursi laureaat
Kodukaunistamise konkursiga on perel varemgi kokkupuuteid olnud. 2005. aastal valiti Jelena ja Mart Avarmaa kodu Haaslava vallas Mõra külas Tartu maakonna nelja kaunima hulka. Sel aastal pälvis Kiti ühe kolmest Saaremaa kaunima kodu tiitlist. Foto: Tõnis Kipper
Tõnis Kipper
Kiti – tarkuse ja hoolega lihvitud Tagaranna pärl
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

"Saaremaal ja ka siin Tagarannas on väga palju ilusaid kohti... " jääb Kiti peremees Mart Avarmaa tagasihoidlikuks. Just seda omadussõna kasutatakse kinnisvara arenduse ja rentimisega tegelevate firmade omaniku kohta ka ajakirjanduses kõige enam. "Meile oli see üllatus," lisab ta Saaremaa Kauni Kodu 2021 konkursi laureaaditiitli kohta.

"Saime vana hea sõbra Jaan Õunapuuga Ülenurmel näitusel kokku," meenutab Avarmaa Tagaranna avastamise ajalugu. "Istusime seal kiviaia serva peal ja tema ütleb: "Kuule, tulge mulle Saaremaale külla!" Tulime. Prits Liblik oli ka veel kaasas. Vaatasime Jaani rõdult merd ja juhuslikult tuli jutuks, et siin külas müüakse ühte kinnistut. Prits ütleb: "Oo, ma tean küll, see on tuntud kunstniku Hugo Miti elukaaslane Marje Särme, kes maja müüb." Hugo oli siis juba surnud. Sõitsime õhtul Kuressaarde, aga järgmine päev võtsime tordi ja šampuse kaasa, tulime siia tagasi. Me ei rääkinud midagi, et meil oleks selle maja vastu huvi või midagi... Prits võttis meid vastu. Miti elukaaslane ja tema ema toimetasid sel ajal siin. Lasin silmadega üle majade ja ütlesin endale: SEE ON SEE KOHT! Ei rääkinud ühtegi sõna... Hakkasime koju sõitma ja siin väraval Prits ütles pererahvale, et tal on ostja olemas. Meie ei leppinud isegi hinnas kokku, nemad leppisid. Ja oligi tehtud! Nii me saimegi siia." 4. oktoobril 20 aastat tagasi.

Foto: Tõnis Kipper
Märksõnad
Tagasi üles