Milliseid variante pakume?
Mõlema puhul on tegemist otsevooluga pöördosmoosi filtritega. See tähendab, et puhastatud joogivesi ei kogune mitte kogumispaaki, vaid puhastusprotsess toimub vahetult spetsiaalse joogiveekraani avamisel. Otsevoolu eeliseks võrreldes kogumispaagiga on parem ruumi mahutatavus (kogumispaak on üsna kobakas). Samuti saab tarbija otsevoolu puhul vahetult puhastatud värske ja jaheda vee. Tegu on uue põlvkonna seadmetega, millel otsevool on piisavalt kiire (vastavalt 1,6 ja 1,3 liitrit/minutis). Kahe seadme erinevus seisneb selles, et Taanis toodetud Lätt on ekslusiivsema disaini ning filtrite vahetusest märku andva nutikraaniga.
Mõlemale pöördosmoos filtrile on võimalik juurde lisada ka mineralisaator, mis annab puhastatud veele tagasi kõik organismile vajalikud mineraalid nagu kaltsium, magneesium, naatrium ja kaalium.
Ultrafiltreerimisel põhinev joogivee puhastussüsteem
Mida teeb ja kuidas toimib?
Joogivee puhastussüsteem Freshpoint F3000 eemaldab kraaniveest kahjulikud keemilised ja orgaanilised lisandid ning kloorimaitse ja -lõhna.
Puhastussüsteem töötab ultrafiltreerimise põhimõttel. Joogivee filtreerimine toimub kolmeastmeliselt: esimeses astmes püüab settefilter kinni mustuse, teine aste eemaldab plii ja kahjulikud mikroorganismid nagu Cryptosporidium ja Giardia ning kolmas aste eemaldab lenduvad orgaanilised ühendid, bakterid, viirused, parandab vee maitset, värvi ja lõhna.
Milline joogiveefilter valida?
Teadaoleva bakteriaalse reostuse korral aitab UV-steriliseerija, mis tapab kõik bakterid.
Kuigi ka pöördosmoosi filter eemaldab joogiveest täielikult kõik bakterid, siis selle vahega, et siin neid ei tapeta, vaid nagu eespool selle tehnoloogia kirjeldamisel märgitud pressitakse veest välja. Seetõttu kogunevad bakterid pöördosmoosi membraani ees asuvasse settefiltrisse, kus niiske keskkond on heaks kasvulavaks. See tingib aga settefiltri kiire reostuse ja ebamõistlikult sagedase väljavahetamise vajaduse.