T, 4.10.2022

Muhu muusikafestival Juu Jääb 2022

Sisuturundus
Muhu muusikafestival Juu Jääb 2022
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Juu Jääb 2021 üks esinejatest oli Mari Jürjens.
Juu Jääb 2021 üks esinejatest oli Mari Jürjens. Foto: Merit Lehtsalu/Saarte Hääl

Muhu saare suurim muusikasündmus Juu Jääb Festival suvisel Muhumaal toimub 30. juuni – 3. juuli 2022.

Festival vabas looduses, armsaks saanud Muhu Muusikatalu õue peal, toob kokku väga hea muusika ja toreda seltskonna. Oodata on artiste USA-st, Brasiiliast, Iisraelist, Belgiast, Inglismaalt, Soomest ja muidugi meie oma Eesti artiste uute plaadiesitluste ja koosseisudega.

Traditsiooniks saanud kontserdid toimuvad festivali kuupäevade raames lisaks Muhu Muusikatalule ka Kuressaare Arensburg Boutique Hotel & Spa Päikeseterrasil, Pädaste Mõisas, Muhu Katariina Kirikus. Täpsema info selle aasta esinemispaikadede kohta leiad SIIT!

Festival Juu Jääb

Festival Juu Jääb on juba 26 aastat mänginud Eesti muusikasündmuste loos ehk väikest, kuid seda olulisemat rolli. Eks vast sõltub, kuidas vaadata. Pädaste mõisaõues 25 aastat tagasi toimunud ja ootamatult menukaks osutunud kontserdist alguse saanud muusikaarmastajate koosviibimine on Muhu jonnakusega trotsinud mistahes olusid, olnud üle ääremaaks olemise puudustest ja pööranud need võimalusteks.

Kuigi Juu Jääbi õhustikku või vaibi – kuidas aga soovite, võib transportida üsna edukalt ka mujale, siis tõeliselt koju ja kohale jõuab see ikkagi Muhu saarel, kus hea muusika, taluhoovi õdus muruplats ja rõõm koosolemisest loovad energiat, mida tabavad hinnata nii publik kui artistid. Saabugu nad siis lähedalt või kaugelt. Kõik on alati oodatud ja teretulnud.

Vaadates tagasi sellele 26. aastale, tundub mõneti uskumatugi, et maailma mõistes nurgatagusesse kohta on tuldud kõikvõimalikest maailma erinevatest paikadest. Suurtest metropolidest nagu New York, Tokyo või London, küladest kaugelt Mongoolia kõnnumaalt, tuldud on naabersaarteltki – olgu Hawaiilt, Fääridelt ja isegi Saaremaalt. Kõik need värvikirevad ja omanäolised muusikalised karakterid on siinsele lavale kenasti ära mahtunud, toonud kaasa oma lood ja laulud ning võtnud südames loodetavasti kaasa killukese Muhumaa suvest, publiku tormilistest aplausidest, vahetust külalislahkusest.

Festival Juu Jääb on oma publiku nägu nooruslik kuid elutark, seiklusjanune kuid rahu armastav. Muusikale pole Juu Jääbil kunagi selgeid piire ette seatud, hiphopist rockini, jazzistandarditest elektrooniliste biitide, avantgardi ja koorimuusikani, bluesist soulini – erinevad žanrid ja koosseisud on leidnud siin oma koha ja dialoogi publikuga.

Publik Muhu muusikafestivalil Juu Jääb 2021
Publik Muhu muusikafestivalil Juu Jääb 2021 Foto: Merit Lehtsalu/Saarte Hääl

Festival on aastate jooksul võõrustanud kümneid eriilmelisi artiste ja muusikuid. Nii neid, kes teevad oma muusikuteel alles esimesi samme kui neid, kelle jaoks suured kontsertsaalid ja staadionitäied kuulajaid on argipäev. Gilles Peterson, Jazzanova, Koop, Toshio Matsuura, Rinneradio, Timo Lassy, Napoleon Maddox, Clara Hill, Christafari, Daniel Pipi Piazzolla, Raimonds Pauls, Ben Westbeech, Kain & Electric Barbarians, Eivor, Ola Onabule, on vaid üks murdosa neist sadadest artistidest, kes on 25. aasta jooksul Juu Jääbi lavale jõudnud.

Kuid festival ei toimu ainult laval, Juu Jääbi sundimatu õhkkond sünnitab ka ootamatuid ja unikaalseid improvisatsioone, mis juhtuvad jammitelgis siis, kui päike juba loojunud. Erilised muusikalised kooslused tantsitavad publikud sageli varajaste hommikutundideni – nii nagu see Juu Jääbil aegade algusest heaks tavaks on saanud. Samasuguseks heaks tavaks võib pidada end festivali ajal Muhu Muusikatalus sisse seadnud Juu Jääbi pop-up restorani.

Juu Jääb ei sea piire – sel nädalavahetusel tuksub kõigi osalejate süda ühes taktis – muusika taktis, pakkudes kordumatut atmosfääri, head toitu ning tegemist nii väikestele kui suurtele. Ja rõõm sellest kõigest püsib nii paduvihmas kui juulikuises leitsakus – eks saavad ka selle kohta kõik festivalikülastajad lihtsalt ja muretult nentida – juu jääb!

Festivali progammi ja lisainfo leiad SIIT!

Märksõnad
Tagasi üles